Asus Transformer Book Trio beží na Windows 8 a Android súčasne

Asus Transformer Book Trio beží na Windows 8 a Android súčasne

Občas si myslím, že Android zariadenia už ma nemajú čím prekvapiť, ale tentokrát som sa určite mýlil. Asus totiž predstavil svoj nový tablet Transformer Book Trio, ktorý sa predviedol pred chvíľou na  tohtoročnej výstave Computex . Zvláštna vec  tria je to, že môže poháňať dva operačné systémy naraz: Windows 8 a Android. Tento najnovší člen rodiny Transformer bol pokrstený menom Trio, ale nie kvôli svojej pružnosti, pokiaľ ide o softwarové platformy, ale preto, že úspešne mieša chute bežným úživateľom notebookov a prenosných  tabletov, a taktiež dokáže predviesť aj flexibilitu  a silu stolného počítača.

Book Transformer Trio sa skladá z dvoch hlavných častí, samostatný tablet a odnímateľná klávesnica, ktorá obsahujú prvky spracovania tak, aby bolo možné spustiť dva operačné systémy súčasne. Časť klávesnice bola optimalizovaná pre operačný systém Windows 8, zatiaľ čo hlavná  časť zodpovedá za os. Android. Kedže oba systémy fungujú súčasne, môžu používatelia flexibílne prepínať medzi Google a Microsoft aplikáciami jednoduchým stlačením tlačidla.

Bohužiaľ, duálny režim funguje len pri keyboard dock pripojení. Bez rozširujúceho docku sa stáva z Asusu klasický Android tablet.

Špecifikácie, Trio Transformer ma vo svojich vnútornostiach celkom zaujímavú zmes technológií. Účasť systému Windows je riešený prostredníctvom štvrtej generácie Intel Core i7-4500 procesor a taktovanom na nešpecifikovanej frekvencií a Android Jelly Bean segment je poháňaný optimalizovaným Intel Atom Z2580 čipom taktovaný na 2 GHz. Súčasťou balíčka je aj duálna batéria (33 Wh a 19 Wh) v dvoch moduloch, väčšia z nich je prirodzene vo vnútri klávesnice doku. Pokiaľ ide o skladovanie, budúci majitelia sa môžu tešiť na veľký 1TB HDD umiestnený vo vnútri klávesnice a 64 GB Flash disk vnútri tabletu.

Asus Transformer Book Trio, zachováva a uplatňuje svoju tradičnú filozofiu štíhle a ľahké telo s povrchom z brúseného kovu. Vzhľadom k tejto skutočnosti je model s 11,6 palcovým displejom, ktorý zobrazuje rozlíšenie 1080 (Full HD), je celkom schopný stroj.

Asus má zatiaľ neodhalil cenu ani dátum predaja, ale niekoľko zdrojov tvrdia, že Trio by sa mal začať predávať v treťom štvrťroku tohto roka. Do tej doby by mal Asus tiež priniesť na trh  ďalšiu zariadenia  Memo Pad FHD tablet a lacnejší,  HD variant . Fanúšikovia Transformer sa môže radovať a tešiť na Trio, myslím že to bude prevratné zariadenie.

Čo si myslíte o najnovšom koncepte Asusu?

ZDROJ: ANDROIDNEWS.SK

Digitalcomp s.r.o, Hlavná 116, 079 01 Veľké Kapušany
Email: digitalcomp@digitalcomp.sk